Monika Nowakowska

Asystentka stomatologiczna, ortodontyczna i higienistka stomatologiczna z kilkunastoletnim doświadczeniem praktycznym. Certyfikowany instruktor oddychania metodą Butejki.

W Triclinium zajmuje się czynnym asystowaniem przy zabiegach z zakresu stomatologii, ortodoncji i chirurgii stomatologicznej.

Osoba doskonale zaznajomiona z procedurami asysty, koniecznymi do bezpiecznego, aseptycznego i komfortowego dla pacjentów wykonywania zabiegów stomatologicznych. Stale poszerza swoją wiedzę stomatologiczną oraz ogólnomedyczną na konferencjach.

Monika posiada dużą wiedzę z zakresu higieny jamy ustnej i profilaktyki jej chorób. Przeprowadza profesjonalny instruktaż czyszczenia zębów, doradza przy wyborze produktów do higieny oraz przeprowadza profesjonalne zabiegi skalingu, piaskowania i polerowania zębów.

W Triclinium asystuje także w trudnych i wymagających niezwykłej sterylności zabiegach z zakresu implantologii, chirurgii stomatologicznej oraz medycyny estetycznej. Praca z dr Kamilą Wasiluk pozwoliła jej na zdobycie wiedzy z zakresu technologii ortodoncji, jest w stanie przyjąć i perfekcyjnie zaopatrzyć pacjenta z awarią aparatu ortodontycznego. Dr Kamila mówi o niej „ bez profesjonalizmu, dociekliwości i dbałości o pacjenta wizyty pacjentów nie przebiegałyby tak sprawnie i w tak przyjaznej atmosferze”.

W wyniku współpracy z ortodontami, swoje zainteresowania zawodowe skierowała w stronę holistycznego spojrzenia na rozwój zgryzu i twarzoczaszki oraz ogólny dobrostan organizmu człowieka, wynikający z prawidłowego oddychania. W 2021 r. z sukcesem ukończyła 60 godzinny międzynarodowy kurs Butejki, zakończony zdaniem egzaminu, co pozwala jej się mianować certyfikowanym instruktorem oddychania metodą Butejki. Obecnie wraz z innymi specjalistami Triclinium tworzy zespół, który w ramach autorskiego programu Orthokids Therapy, szeroko i interdyscyplinarnie zajmuje się przechwytującym leczeniem wad zgryzu u dzieci, mającym na celu m.in. wyeliminowanie szkodliwych czynników i nieprawidłowych funkcji, do których należy także oddychanie przez usta zamiast przez nos. Prowadzi treningi uczące naszych pacjentów, jak zdrowo oddychać.

Jest osobą bardzo komunikatywną, sympatyczną, wprowadzająca przyjazną relaksującą pacjentów atmosferę, co sprawia że napięcie i stres związany z wizytą ulega znacznej redukcji.