lek. stom. Katarzyna Dulna

Lekarz stomatolog, ortodonta

Ukończyła studia na Oddziale Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w 2002 roku.

Początkowo jej zainteresowania zawodowe koncentrowały się wokół stomatologii zachowawczej i zaawansowanej endodoncji, z istotnym uwzględnieniem stomatologii estetycznej. Po latach, naturalną ich konsekwencją stało się zbliżenie do ortodoncji – dziedziny, w której aktualnie intensywnie się rozwija. Z biegiem czasu wzrastała również wiedza pani doktor na temat prawidłowego funkcjonowania układu ruchu narządu żucia (URNŻ), a także dojrzewało holistyczne spojrzenie na człowieka, poprzez pryzmat ogólnego, dobrego stanu organizmu, a nie wyłącznie problemów dotyczących pojedynczych zębów.

W proponowanym pacjentom metodom leczenia odrzuca niepotrzebną ingerencję, przywiązując wagę do leczenia, zapewniającego pacjentowi prawidłową i komfortową funkcję oraz satysfakcję estetyczną. Dba o zdrowie stawu skroniowo-żuchwowego oraz wspiera leczenie zaburzeń występujących w tym obszarze. W swojej praktyce stara się wykorzystywać techniki i narzędzia zgodne z własnymi metodami postępowania, m.in. leczenie czynnościowe, aparaty samoligaturujące, aparat A.L.F, technikę skoordynowanego rozwoju łuków (CAD), a także aparaty/szyny sprzyjające leczeniu zaburzeń URNŻ. Posiada także licencję na leczenie aparatem epigenetycznym Homeoblock™.

Swoim pacjentom, w zależności od potrzeb, oferuje dostęp do postępowania interdyscyplinarnego, poprzez współpracę z protetykiem, chirurgiem i periodontologiem. Współpracuje z fizjoterapeutami, oraz dietetykiem (specjalistą ds. nadwrażliwości i alergii pokarmowych) w zakresie przywrócenia ogólnego, dobrego stanu organizmu w przypadku pacjentów wymagających kompleksowej opieki.

Od 2014 roku należy do International Association for Orthodontics. Swoją wiedzę zdobywa, aktualizuje i poszerza na licznych konferencjach i szkoleniach. Aktualnie jest uczestnikiem 3-letniego programu „Mini-Residency in Orthodontics prowadzonego przez Dr. Dereka Mahony.

Swoją obecnością w Triclinium stara się współtworzyć miejsce przyjazne Pacjentom, zapewniając Państwu: profesjonalizm, miłą atmosferę, możliwość dostępu do nowoczesnego sprzętu i doskonałych materiałów.